Forum    Serbest Krs  
     Yazan: petunya   Son Yazan: petunya (21.07.2007 09:33:05)     Cevap: 0    Okunma: 5999
      Konu Adı: İNLEYEN SECCADE

Yazan

petunya
(yeni)

Mesaj Tarihi: 21.07.2007 09:33:05   

İNLEYEN SECCADE

Gn ışımamış sabah yakındır.
Yorgunluğun verdiği ağırlıkla hemen uykuya dalmıştı. Bir iniltiyle uyandı adam.Etraf halen karanlıktı. İniltiyi rya grdğne yordu. Dudakları susuzluktan atlıyordu, yle susamıştı ki, mutfağa gidip suyunu iti ve yatağına dnd. Tam uyumak zereyken, aynı inleme sesi tekrar kulaklarını tırmalamaya başladı. Ama ryamıydı uyanık mıydı farkında değildi. Işıkları yakmadan Sesin geldiği yne doğruldu. O an ryada olduğuna iyice emin oldu. nk duyduğu sesin sahibi evin tek seccadesiydi. Adam şaşırdı ve korkulu bir sesle.

-İnleyen sen miydin?
-Evet dedi seccade
-Niin ağlıyorsun?
Seccade yine ie işleyen bir sesle:
- Seni uykundan uyandıran susuzluğunu doyuncaya kadar su ierek giderdin. Oysa benim susuzluğumu giderecek kimsem yok!
- Nasıl susarsın, sen canlı bile değilsin dedi adam.
Seccade:
- Benim ihtiyacımda bir nevi sudur ama itiğin değil. Benim susuzluğumu ancak tvbekar kulların gzyaşları giderir.
- Anlamadım dedi adam meraklı gzlerle seccadeye
- Ağlarım nk ALLAH-ın kulları; kabrinin aydınlığa ulaşmasını, karanlıklarda kalmamayı, o kutlu gnde aydın olmayı isterler. İsterler de bu vakitte kalkıp iki rekat tehecct namazı kılmazlar. Hep bakarım sana, bir gnde kalkıp şkr iin iki rekat namaz kılmazsın.
-Beni rahat bırak deyip dnd adam.
Seccade devam etti.
- Ey ALLAH-ın kulu; bak işte sabah namazının vakti geldi. Ezanlar; namaz uykudan hayırlıdır diye sesleniyor. Ah sabah namazı , ah bu sabah namazı ! Namazlar arasında mstesnadır. Hem kalbe hem de ruha hayat veren bir iksirdir o . Yetmiyor mu ? gece gndz dnya iin koşuşturduğun , Aziz ve Kahhar olan ALLAH-ın ağrısına neden icabet etmezsin!!!
Adam iyice sıkılarak:
-Ey seccadem, beni rahat bırak . Gndz yeterince yoruluyorum, biraz daha uyuyayım deyip yatağın sıcaklığına bıraktı kendini.
- Seccade yılmadan adamı uyarmaya ve uyutmamaya uğraşıyordu.
- Demek ki sen dnyaya ahretten daha ok nem veriyorsun.
Adam iyice fkelendi:
-Yeter artık ltfen konuşma diye bağırdı.
Seccade bu ıkışın karşısında nce sustu. Daha sonra sesini iyice alaltarak ;
-Ah o fecir vaktindeki adamlar, ah o fecir vaktindeki adamlar dedi. Sen O nurlu peygamberin bu vakit iin neler sylediğini bilmez misin. Her kim ki gneş doğmadan ve batmadan evvel namazlarını eda ederse ateşe girmeyecek, Ve yine O gzel insan Kim şu iki namazı (sabah - ikindi veya sabah - yatsı) kılarsa cennete gider. Ve nihayet Mnafıklara en ağır gelen namaz sabah ve yatsı namazıdır. Onlar ki o iki namazdaki ecri bilselerdi srne srne giderlerdi.
Bunun zerine adam yatağından doğrulup;
-Haklısın sabah namazı gerekten nemli dedi..
Seccade:
-yleyse kalk ve namaz kıl dedi.-Yarın inşALLAH , mutlaka kalkacağım ama bugn ok yorgunum dedi adam.
Seccade son bir mitle ;
-Kişi Salih amellerin ne kadar byk ecri olduğunu idrak edemezse tm zamanlarda bu ameller zor gelir. Sorun uyumaksa, kabir de uykudan ok ne var! Gel szm dinle Ey ALLAH-ın Kulu!
Bu andan sonra adamda tek kelime duyulmadı. Seccade de bir sre sessiz kaldı. Adam uykuya devam etti.
Ama heyhat! Adam mrndeki en uzun uykuya dalmıştı bile. Seccadenin son szlerini duyamadı. O an seccade adamın ldğn anlayınca kısık bir sesle şunları sylyordu.
-Ey tvbesini yarına erteleyen, bilir misin yarına ıkabileceğini !!!
lm pusuda hep, biz dnya iin gnah işlerken. Sresi de kısıtlı. Gn gelip atar, farkında olmadan.

Google

Ziyareti:  Sitede şu anda 0 ye ve 63 misafir olmak zere toplam 63 kişi bulunuyor.

İstatistikler:  Bugn Tekil:1  oğul:12212  Toplam:92397935  Bugn ye:0  Dn:0  Toplam:32255  Dn Tekil:5964  oğul:14046

Kim Nerede:  Misafir1, Misafir2, Misafir3, Misafir4, Misafir5, Misafir6, Misafir7, Misafir8, Misafir9, Misafir10, Misafir11, Misafir12, Misafir13, Misafir14, Misafir15, Misafir16, Misafir17, Misafir18, Misafir19, Misafir20, Misafir21, Misafir22, Misafir23, Misafir24, Misafir25, Misafir26, Misafir27, Misafir28, Misafir29, Misafir30, Misafir31, Misafir32, Misafir33, Misafir34, Misafir35, Misafir36, Misafir37, Misafir38, Misafir39, Misafir40, Misafir41, Misafir42, Misafir43, Misafir44, Misafir45, Misafir46, Misafir47, Misafir48, Misafir49, Misafir50, Misafir51, Misafir52, Misafir53, Misafir54, Misafir55, Misafir56, Misafir57, Misafir58, Misafir59, Misafir60, Misafir61, Misafir62, Misafir63,