Forum    Paylaşım  
     Yazan: edep-haya   Son Yazan: edep-haya (27.08.2007 22:23:30)     Cevap: 0    Okunma: 6101
      Konu Adı: HANIMLARIN DİKKATİNE !!!!!

Yazan

edep-haya
(normal)

Mesaj Tarihi: 27.08.2007 22:23:30   

Mkemmel bir eş peşinde koşan hanımlar! Şu araştırma sonucuna ltfen dikkat edin!
Hanımların oğunun en byk hayali şudur:

-Ah!Gnn birinde hayatımın erkeğini bulsam da onunla bir mr boyu mutlu olsam, cennete uzanan bir beraberlik yaşasam!

ok tatlı bir hayal! Ama bu nimete ulaşabilen hanım sayısı son derece azdır. Peki,neden? İşte en kısa cevap: Mkemmel erkeği aramak!

Hanımefendi kardeşim! Tanımadığın birinin evinde dnyaya gelmiş,bymş biriyle mşterek hayat yaşamaya başlayacaksın. Bu yzden hayalperest olma!

Şimdi nemli araştırma sonucuna dikkat ekmek istiyorum. Bu araştırma sonularının feminizm ağırlıklı dergilerde yayınlandığını da ayrıca hatırlatmak istiyorum:

1) hanımlar da tıpkı erkekler gibi karşı cinsle ilgili romantik hayaller kurarlar.

Yıllarca eğitim grmş, sonunda istediği kariyere ulaşmış hanımlar arasında yapılmış bir araştırma, onların en ok arzuladıkları şey olarak şunu ortaya ıkarmıştır:

-sevdiği bir erkekle evlenmek ve ocuk sahibi olmak!

Eş seimi ve evlilik konularında başarısız olan, akılsızca seim yaparak bunalıma srklenen bu hanımların şahsi ve sosyal zellikleri şu şekilde sıralanıyor:

-kişiliklerini kazanmışlar.

-hayatlarına yn verebiliyorlar.

-ileri seviyede bir eğitim grmşler.

-kariyer planlamalarını hakkıyla gerekleştirebilmiş ve hedefleri doğrultusunda ilerleme kaydetmişler.

2) Son yıllarda hızla alışma dnyasına giren hanımlar gl, başarılı, kariyer sahibi, kltrl gibi zelliklerin doyurucu olmadığını anlayarak geleneksel değerlerin pek oğunu yeniden elde etmek istiyorlar.

Tek başına aşkın mutluluk iin yetersiz kaldığına inanıyorlar. Artık erkeklerle ilişkilerinde eşitlik savaşı yapmadan mutlu olmayı arzuluyorlar. Evlilik hakkında aile byklerinin değerlendirmelerini ciddiye alıyorlar. Geleneksel değerleri nemsiyorlar.

Uzun lafın kısası: kendisini akıllı, kltrl,uygar ve ağdaş kabul eden kadın, sadece kariyer sahibi olmakla:

-zdoyuma ulaşamayacağının

-aile huzuruna kavuşamayacağının

-hayal ettiği gibi kendisine mutluluk bahşedecek erkeği bulamayacağının farkında!

3) 12 yıldan beri eş seimi konusunda araştırmalar yapan Connel Cowan ve Melvyn Kınder isimli iki doktorun ulaştığı sonuları ibret nazarlarınıza aktarıyorum:

?Bir hanım ne kadar akıllı ve kltrl olursa, yaptığı seim o kadar akılsızca oluyor. Pek ok akıllı kadının yanlış seimler yapması,gnn birinde "beyaz atlı prens"lerini bulacaklarına dair şuuraltlarında gizli ve ısrarlı bir inanışın yatmasından kaynaklanıyor.

Evet?Araştırmanın ibret verici sonucu bu?

Peki,daha sonra ne oluyor? Hanım, hayatının erkeğini bulana dek arayışlarını srdrmeye devam ediyor. Flrt ettiği erkeklerin eninde sonunda mutlaka bir kusurunu buluyor. Kendisini karşısına ıkan eş adaylarından daha gl grmeyi,ilişkiyi bitirmek iin en byk sebep sayıyor.

Eş adayı hanımlar! Size talip olanları onlarda btn aradıklarınızı bulamıyorsunuz diye reddetmeden nce iyi dşnn, acele karar vermekten sakının, aşırı derecede mkemmellik de aramayın!

Hakikaten dindar ve gzel ahlak sahibi bir aday ıktığında, bir iki ekstra zelliği bulunmadığı iin hemen "Kabul etmiyorum!" cevabını yapıştırmayın!

Unutmayın! Gzel ahlak ve hakiki dindarlık, evlenilecek kişide aranacak en nemli vasıftır. Bu yzden red cevabından nce sizi ok iyi tanıyan, szne gvenilen, gzel ahlaklı, bilgili ve zellikle dini bilgisi kuvvetli olan biriyle mutlaka istişare edin, hatta bir kişiyle değil,gvendiğiniz ok kimseyle bu konuyu grşn! Her sylenene de inanmak mecburiyetinde değilsiniz.

Kendisine talip olanları reddetmeyi alışkanlık haline getiren kendini bilmezlerden olmayın. Aksi halde hem kısmetinizi tepmiş, hem de vebal altına girmiş olursunuz!

Ayrıca btn marifetleri ve kaliteyi mstakbel eşinize bırakıp btn kemalati ondan beklemeyin!

Siz neci oluyorsunuz? Kendi kendinizi ok iyi yetiştirmek iin gayretlenin ve eksiklerinizi telafi yollarını arayın1
Ne kadar ok faydalı kitap okur, faydalı evrelerde bulunursanız o kadar zgven kazanırsınız. Arkadaş ve dost evreniz genişledike, sizi tanıyan kimseler arttıka, istediğiniz vasıflara sahip eş bulmanız kolaylaşır...ALINTI..

Google

Ziyareti:  Sitede şu anda 0 ye ve 22 misafir olmak zere toplam 22 kişi bulunuyor.

İstatistikler:  Bugn Tekil:1  oğul:21327  Toplam:93126773  Bugn ye:0  Dn:0  Toplam:32256  Dn Tekil:1  oğul:21887

Kim Nerede:  Misafir1, Misafir2, Misafir3, Misafir4, Misafir5, Misafir6, Misafir7, Misafir8, Misafir9, Misafir10, Misafir11, Misafir12, Misafir13, Misafir14, Misafir15, Misafir16, Misafir17, Misafir18, Misafir19, Misafir20, Misafir21, Misafir22,