Forum    Paylaşım  
     Yazan: ihramlı   Son Yazan: ArTaKaLaN (25.03.2007 20:55:03)     Cevap: 4    Okunma: 6538
      Konu Adı: şdm anne stm rtsene

Yazan

ihramlı
(normal)

Mesaj Tarihi: 24.03.2007 17:22:37   

Dn sabah erkenden ormana yryşe gttim. birka haftadır gidememiştim. tabiat canlanmaya başlamıştı fakat bir manzara vardıki beni ok duygulandırmıştı anne. Bilirsin ben kendimi hep kardelene benzetirim. Bahar henz gelmemişken buralara, biliyormusun kardelenler solmuştu bile anne. Bir kardelenlere baktım birde yreğime bu ne mthiş zamanlamaydı her ikiside kuruyup solmuş yerle bir olmuştu anne. Dn sabah eve hi dnmek istemedim yalnız olmak herşeyden uzak olmak isterken ocuklar aradı neden hala dnmediğimi hemen eve gitmem gerektiğini sylediler. Bir aksilikmi var diye hemen eve geldiğimde grdmki bana bir srpriz hazırlamışlar. Hatırlıyormusun desem bana cevap veremeyecek kadar benden uzaklardasın anne, biliyorsunya dn benim doğum gnmd. 18 martları hep senli kutlamıştık yıllarca. Ben sana byyorum derdim sen hayır sen benim bebeğimsin asla bymyorsun derdin glerdik. Dn btn sevdiklerim vardı bir sen yoktun yanımda birde ok uzaklara bıraktığım yreğimdeki yaram. Bir yanım eksikti hatta her yanım eksikti. Herkes glp eğlenirken benim hep yreğim kanadı anne. Sana yle ihtiyacım vardıki acaba bunu hissediyormuydun? Bana kızışlarını eleştirilerini bile zledim. Keşke yanımda olsaydında yine bağırıp ağırsaydın hatalarımdan dolayı beni yerden yere vursaydın bende her zaman yaptığımı yapıp sulu ve mahcup gzlerle sana bakıp "affet beni bir daha seni zmeyeceğim" deyip ağlamaya başlayınca , sende bana kıyamayıp kollarını aıp gel gel kıyamam ben cennet kokulu kızıma deseydin. Sıcaklığını yle zledimki anne. Sensiz hayata tutunabilmek ok zormuş. Sanki beni Fırtınada bir denizin ortasında bırakıp gitmişsin. Ne ynm bulabiliyorum nede tutunacak bir dalım var anne. Hatırlıyorumda beni sık sık karşına oturtur ğtler verirdin nerede ne yapmam gerekenleri anlatırdın defalarca, sanırdımki ben artık hayata hazırım oysaki sen yanımda olduğun iin ben kendimi btn hissedermişim, Rabbim seni benden alalı ben bir boşlukta ylece kalakaldım anne. Bana her şeyi ğrettinde neden bir gn hayatımda sen yokken hayata nasıl tutunmam gerektiğini ğretmedin anne? Neden acılar zerime sağanak halde yağarken nereye sığınmam gerektiğini ğretmedin anne? Neden yaşamanın bedelinin sadece vermek olduğunu, fedakarlık olduğunu, cennetin bedelinin acılara katlanmak olduğunu, ancak verdiğin srece sevildiğini ve kabul grdğn ğretmedin anne? Neden Bir Rabbimden birden senden başka asla dostumun olamayacağını ğretmedin anne? Hatırlıyormusun siğara imeme ok kızardın. Bende sana o benim en sadık dostum derdim. Sende byle konuşup beni deli etme derdin. Eğer şimdi hayatta olsaydın bu szmn ne kadar doğru olduğunu grrdn, btn sevdiklerim tek tek akıp giderken hayatımdan benim daima yanımda kalan tek dostum sırdaşım sigaram oldu anne, ve hi terketmeden hep benimle kaldı.
Hayatın gereklerini sensiz ğrenmek ok yordu ok yıprattı beni. Sana yle ihtiyacım varki ne olur ryalarımda olsun cıkıp gelsen. Bir gece olsun koynunda uyutsan beni. Hatırlarmısın her yaş gnmde "bugn senin gnn ne dilersen dile benden derdin." Bende "anne asla beni bırakma hep yanımda ol bana vereceğin en byk hediye bu." derdim. Beni gğsne bastırıp seni asla bırkmayacağım derdin. Neden oyunbozanlık ettin neden anne? Şimdi Rabbim bana seslenip bu gn senin zel gnn ne dilersen dile benden dese; beş dakikalığına bile olsa yanımda olmanı gzlerine bakıp seni ok zledim sarıl bana anne deyip gğsnde ağlamayı ve sen gittikten sonra ektiğim acılar eskisi gibi oturup sana anlatmayı dilerdim anne. Biliyormusun sen gidelidir ben uykulara dargınım gecelerden nefret eder oldum anne. Her gece odama ekildiğimde gemişin izleri geleceğin kaygısı ve buz gibi ruhsuz duvarlar stme stme geliyor. Hatırlıyormusun bir gn sen Zeki Mren den "ŞDM STM RTSENE ANNE" diye bir şarkı dinliyor ağlıyor bende sana glyordum. sende bana glme kızım bende annemi zleyemezmiyim ona oyle ihtiyacım varki demiştinde belkide kk olduğum iin seni anlayamamıştım. Bu yaşta hala annenimi zlyorsun diye sormuştum. Seni ancak şimdi anlıyorum.Meğerse anneye her yaşta ihtiya varmış anne.
İşte şimdi bende senin yaptığını yapıyorum. Yalnızlığımı paylaşacak drt duvardan başka kimsem yokken ve ben senin varlığında anlayamadığım kıymetini iş işten getikten seni kaybettikten sonra anlıyor Zeki Mrenden ŞDM STM RTSENE ANNE" yi yalnız başıma dinliyor ve ağlıyorum.

Mazide kalan hatıra gibi
Şevkatli kollarını a bana anne
Geceler ok soğuk, sessiz ve karanlık
şdm, stm rtsene anne

Anne, anne, anneciğim

Yanımda olmanı ne ok isterdim
Dizine yatıpta uyurdum anne
Dilimde dua gzmde ryasın
Seni ok istedim hasretim anne

Anne, anne, anneciğim

Uyandım uykudan aradım seni
Sağıma soluma bakındım anne
Geceler ok soğuk, sessiz ve karanlık
ŞDM STM RTSENE ANNE...................................................................................................

Cevap(1)
salihim19
(yeni)

Mesaj Tarihi: 24.03.2007 23:32:02  

emeğinize sağlık. yazınızdan ok etkilendim.ok gzeldi beni biraz hznlendirdi ama. ALLAH tm annelere st rtlecek evlat, Tm insanlara st rtecek anne nasip etsin. AMİN. SONSUZ TEŞEKKRLER 

Cevap(2)
safa_merve75
(yeni)

Mesaj Tarihi: 25.03.2007 15:16:48  

selamn aleykm.yazınız ok gzel Allah(cc)razı olsun Rabbim her daim annelere hayırlı evlat ve evlatlara hayırlı anne nasip etsin.Rabbim cmlemizin yar ve yardımcısı olsun inş.

Cevap(3)
ihramlı
(normal)

Mesaj Tarihi: 25.03.2007 17:47:15  

bana yazmış oldugunuz gzel yazılar iin teşşekkr eder hepize aleykm selam ederim

Cevap(4)
ArTaKaLaN
(yeni)

Mesaj Tarihi: 25.03.2007 20:55:03  

S.A.Gzel yreğine sağlık be arkadaşım...

Allah'a emanet olasın.

Google

Ziyareti:  Sitede şu anda 0 ye ve 71 misafir olmak zere toplam 71 kişi bulunuyor.

İstatistikler:  Bugn Tekil:1  oğul:214275  Toplam:94545489  Bugn ye:9  Dn:0  Toplam:32271  Dn Tekil:1  oğul:22812

Kim Nerede:  Misafir1, Misafir2, Misafir3, Misafir4, Misafir5, Misafir6, Misafir7, Misafir8, Misafir9, Misafir10, Misafir11, Misafir12, Misafir13, Misafir14, Misafir15, Misafir16, Misafir17, Misafir18, Misafir19, Misafir20, Misafir21, Misafir22, Misafir23, Misafir24, Misafir25, Misafir26, Misafir27, Misafir28, Misafir29, Misafir30, Misafir31, Misafir32, Misafir33, Misafir34, Misafir35, Misafir36, Misafir37, Misafir38, Misafir39, Misafir40, Misafir41, Misafir42, Misafir43, Misafir44, Misafir45, Misafir46, Misafir47, Misafir48, Misafir49, Misafir50, Misafir51, Misafir52, Misafir53, Misafir54, Misafir55, Misafir56, Misafir57, Misafir58, Misafir59, Misafir60, Misafir61, Misafir62, Misafir63, Misafir64, Misafir65, Misafir66, Misafir67, Misafir68, Misafir69, Misafir70, Misafir71,