Forum    Serbest Kürsü  
     Yazan: Hirânur__34   Son Yazan: Hirânur__34 (13.06.2007 00:12:27)     Cevap: 0    Okunma: 6099
      Konu Adı: NİÇİN AĞLIYORSUN?

Yazan

Hirânur__34
(normal)

Mesaj Tarihi: 13.06.2007 00:12:27   

RESULULLAH (s.a.v) Arafatta Kusva adlı devesinin üzerinde iken MAİDE SÛRESİNİN ''BUGÜN DİNİNİZİ İKMAL ETTİM VE SİZE VERDİĞİM NİMETLERİ TAMAMLADIM.'' mealindeki âyet-i kerimesi geldi. Ashabı kiram (aleyhimürrıdvan) sevindiler. Hz. EBU BEKİR ise ağladı. Ashabı kiram, Hz. EBU BEKİRE (r.a)

_Bugün İslam dini kemale ulaştı. ALLAHU TEALA mü'minlere verdiği nimetleri tamamladı. Niçin ağlıyorsun? diye sordular. cevabında;
   _Her kemalin zevali vardır. Her tamamın noksanı olacağı muhakkaktır. Evet din olgunlaştı, kemâle erdi.Fakat bu dini kuran Resûl'i Ekrem (s.a.v.)'in ayrılığı göründü.Onun için ağlıyorum,buyurdu.
   Bir mimar,padişahiçin bir saray yaptırdığında,duvarlarını yapıp çatısını kursa,kapı ve pencerelerinide takıp tamamen bitirse,artık o mimara izin verirler,o işten ayrılır gider
   Resulullah Efendimiz (s.a.v.) din sarayını yapmaya gelmişti.Bu sarayın birinci duvarı namaz,ikinci duvarı zekat,üçüncü duvarı oruç,dördüncü duvarı haç,kapısı gusül,temeli iman;tavanı ihlas;eşeği tevazu;sağ tarafı lime-i şehadettir.Derecesi rif'attir.İçi sahadet,dışı felakettir.Kelime-i şahadet anahtarı ile İslam sarayının kapısından küfür kilidini kırarak içeri giren saadete kavuşur.Allah korusun,bu sarayın kapısına küfür kilidini vurup dışarda kalan ,felaketdedir.
   Resul-i Ekrem (s.a.v.) İslam sarayını tamamlayınca bu ayet-i kerime indi.Bu ayeti kerimenin ağırlığından Server-i alemin devesi dizine kadar kuma gömüldü.Veda haccını eda ettikten sonra Medine-i Münevvere'yi teşrif edip seksen üç gün ömür sürdüler.
                                          SELAM VE DUA İLE ...

Google

Ziyaretçi:  Sitede şu anda 0 üye ve 18 misafir olmak üzere toplam 18 kişi bulunuyor.

İstatistikler:  Bugün Tekil:1  Çoğul:12856  Toplam:93118302  Bugün Üye:0  Dün:0  Toplam:32256  Dün Tekil:1  Çoğul:21887

Kim Nerede:  Misafir1, Misafir2, Misafir3, Misafir4, Misafir5, Misafir6, Misafir7, Misafir8, Misafir9, Misafir10, Misafir11, Misafir12, Misafir13, Misafir14, Misafir15, Misafir16, Misafir17, Misafir18,